מידע כללי ומאמרים

כתבה עלינו בדה- מרקר: רזקא - עושים אתך את הדרך- חדשנות בסיוע מענקי מו"פ

חדשנות מוצרית היא הדרך הנכונה לשמור על התעשייה והייצור הישראלי בבית . חדשנות היא דרכנו לייצר שפע, לשגשג , ולהזרים דור חדש לאתרי הפיתוח והייצור. חדשנות היא האנרגיה שמניעה אותנו כל בוקר מחדש ובשמחה. זו הסיבה שמדינת ישראל באמצעות רשות החדשנות ורשות ההשקעות בחרה להתמקד באפיקי סיוע ובמענקים למפעלי התעשייה על ידי "מתן חכות ולא דגים".

מהמדען הראשי לרשות החדשנות – כך מעודדת המדינה באמצעות מענקים את המחקר והפיתוח במגזר הפרטי

עידוד המחקר והפיתוח (מו"פ) התעשייתי הוא מרכיב מהותי וחיוני לצמיחתן של תעשיות עתירות הטכנולוגיה. על מנת לעודד קידום פעילות שכזו מדינות לוקחות על עצמן חלק מהסיכונים הכלכליים של היצרן בדמות העמדת הון לרשותו, לרוב בצורה של מענקים.

רשות החדשנות – קול קורא: מה זה בדיוק ולמי הוא מיועד

אנו נפגשים עם המושג קול קורא מידי שבוע בפרסומי רשות החדשנות, במכרזים ובפרסומים של יחידות משרד הכלכלה והתעשייה, וכן בכל המערכות הציבוריות והממשלתיות. מהו קול קורא? מה משמעותו ולמי הוא מיועד?

מענקים ממשלתיים למיזמי Big Data

Big Data הוא מונח המתייחס למאגר מידע הכולל נתונים המגיעים ממקורות רבים, בכמויות גדולות, בתבניות מגוונות וברמות איכות שונות.

המהפכה התעשייתית של רשות החדשנות וזירת הייצור המתקדם

תחילת המאה ה-21 מביאה איתה האצה בדיגיטציה ובקישוריות בין מכונות, והיכולת לאסוף, לאגור ולנתח מידע נתונים במהירות רבה, בכמות גדולה ובמחיר נמוך, מאפשרת מגוון ענק של אפשרויות בהפיכת מרכזי ייצור לחכמים ואוטונומיים. למה מתכוונים בתעשייה 4.0 והאם אנחנו נמצאים בתוך המהפכה התעשייתית או שמדובר בכלל במהלך שיווקי מבריק?

רשות ההשקעות (לשעבר מרכז ההשקעות) והחוק לעידוד השקעות הון

למפעלי תעשייה שמעוניינים להטמיע תהליכי חדשנות טכנולוגית באמצעות פיתוח מוצרים חדשנים, שיפור ופיתוח מוצרים קיימים, או פיתוח ושיפור תהליכי ייצור.

אופן הערכת תוכניות בזירת צמיחה

ועדות המחקר בזירת צמיחה מדרגות את הבקשות בהיבטים טכנולוגיים, בהיבטים כלכליים-משקיים ובהיבט של יכולות החברה. בין השאר הוועדה מעריכה את מידת החדשנות הטכנולוגית הייחודית של תכנית הפיתוח, את האתגרים בפיתוח תוצרי התוכנית, את התרומה הטכנולוגית של המו"פ, את ההזדמנויות והסיכונים למסחור תוצרי התוכנית ואת התרומה הטכנולוגית והתעסוקתית של הפרויקט לכלכלת ישראל.